Petrik de Heus
Wat doen wij met privacy gevoelige informatie?
Privacy vinden we bij Bordfolio heel belangrijk. Kennisnet denkt er gelukkig net zo over en heeft daarom het zogenaamde 'Privacyconvenant Onderwijs' in het leven geroepen.
Ieder bedrijf dat dit convenant tekent, verplicht zich om alles netjes te regelen omtrent privacy. In het convenant is afgesproken dat onderwijsinstellingen en leveranciers de 'Model Bewerkersovereenkomst' gebruiken bij het maken van afspraken. Dit is een document waarin de school en wij overeenkomen welke gegevens er worden opgeslagen en wat wij wel en niet met deze gegevens mogen doen.Maar alleen vastleggen wat je opslaat is niet voldoende:
- Wat doe je in het geval van een datalek?
- Welke veiligheidsmaatregelen zijn er genomen?
- In bijlage 1 (Privacy Bijsluiter) ligt vast welke categorieën persoonsgegevens worden verwerkt en met welk doel.
- In bijlage 2 (Technische en Organisatorische Maatregelen) staat welke beveiligingsmaatregelen er worden getroffen. De beveiliging dient een continu punt van aandacht en zorg te blijven.
Foto van opensource.com / CC BY-SA 2.0
Meer weten? Lees ook onze andere artikelen op onze blog en volg ons op Twitter.
Andere artikelen:
Commentaar geven op portfolio van leerling
Sinds vandaag is het mogelijk om als leerkracht commentaar te geven op ieder leerling portfolio. Het commentaar is alleen zichtbaar voor leerkrachten. Als leerkracht is het ook mogelijk om van iedere leerling al het commentaar bekijken.
Daarnaast...
lees verder
Petrik de Heus
Een digitaal keuzebord
Een keuzebord (of planbord) wordt in het onderwijs gebruikt om leerlingen zelf activiteiten te la...
lees verder
Petrik de Heus